Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Włodzimierz Czarzasty w Staszowie

W czwartkowe popołudnie gościł w Staszowie przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej Włodzimierz Czarzasty. W sali konferencyjnej hotelu Lord zebrało się blisko 200 osób. 

Przewodniczący przedstawił sześć punktów, na których SLD opiera swój program i przekaz do wyborców w tym m.in. polityka historyczna, sprawy socjalne, świeckość państwa czy prawa kobiet.

W. Czarzasty podkreślił, iż SLD nie ma zamiaru wstrzymywać programów socjalnych wprowadzonych przez rząd PiS, np. Program 500+. Nie oznacza to, że nie zostaną one zweryfikowane i poprawione. - Program ten powinien być uzależniony od zarobków, nie może być bowiem tak, iż bogate rodziny wielodzietne otrzymują środki, zaś biedne rodziny z jednym dzieckiem nie czerpią z tego programu żadnych korzyści - stwierdził W. Czarzasty. 

SLD proponuje również swoje rozwiązania, jak np. powiązanie najniższej emerytury i renty socjalnej z minimalnym wynagrodzeniem.  Partia ta chce wprowadzić również  500,00 zł dodatek rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18 roku życia.

- Już najwyższy czas, aby skończyć z umowami śmieciowymi, bo jak na razie dużo się tylko o tym mówi, ale nic nie robi – stwierdził W. Czarzasty.

Szef SLD zaznaczył, iż partia nie ma zamiary walczyć z wiarą, jednak dążyć będzie do całkowitego oddzielenia kościołów od państwa. - Będziemy chcieli renegocjować konkordat a jak się to nie uda zerwiemy go. Wyprowadzimy religię ze szkół i będziemy chcieli opodatkować kościoły - dodał Czarzasty. 

Sporo było dyskusji o sądach. - Stop upolitycznieniu sądownictwa, jesteśmy za sprawiedliwym i fachowym procesem legislacji. Ten kto łamie Konstytucję zasługuje na trybunał stanu. Wzywamy do bojkotu referendum zaproponowanego przez prezydenta Dudę - mówił Czarzasty. 

Co do Unii Europejskiej Czarzasty jasno powiedział: - Nie zgadzamy się na Unię dwóch prędkości. Jesteśmy za postępującą integracją - mówił. Szef SLD mówił też ,że jego ugrupowanie jest za sprawiedliwą i obiektywną polityką historyczną. - Stop zakłamywaniu historii, obiektywizm i sprawiedliwe przestawianie historii to podstawa - mówił.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem