Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Pamięci niemal 6 mln polskich ofiar II Wojny Światowej...

Pamiętając o niemal 6 mln polskich ofiar II Wojny Światowej oraz o ponad 70 mln wszystkich ofiar tej tragicznej wojny, delegacja Sojuszu Lewicy Demokratycznej uczestniczyła w obchodach Narodowego Dnia Zwycięstwa.

W imieniu SLD kwiaty na cmentarzu wojskowym w Kielcach złożyli Edyta Parandyk - Sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD, Oleg Magdziarz - Wiceprzewodniczący SLD w Kielcach oraz Marcin Chłodnicki - radny - Przewodniczący SLD w Kielcach.

- Szacuje się, że w II WŚ zginęło od 50 do nawet 78 mln ludzi, w tym niemal 6 mln Polaków. W takim dniu jak dzisiaj, wszystkim ofiarom tej okrutnej wojny jesteśmy winni pamięć. Szkoda, że z roku na rok obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa są traktowane przez władze województwa oraz miasta Kielce jak, coś, o czym najlepiej byłoby zapomnieć. – powiedziała Edyta Parandyk i dodała: - A co z pamięcią o dziesiątkach milionów ofiar? Co z przekazywaniem kolejnym pokoleniom jasnego przekazu „Nigdy Więcej Wojny”? Co z pamięcią o  kolejnych dziesiątkach milionów ludzi, którzy przeżyli niejedną życiową tragedię, zarówno w trakcie wojny, jak i w jej wyniku? I co z pamięcią o tych Polkach i Plakach, którzy walczyli wówczas przeciwko niemieckiemu okupantowi przelewając swoją krew? Przeciez to dzięki ich bohaterstwu i determinacji od 73 lat możemy cieszyć się tym, że nie doświadczamy okrucieństw, które są nieodzwonym elementem każdej wojny i zyjemy w pokoju.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem