Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Święto Pracy wcale się nie zdezaktualizowało...

Fot. Jarosław Kubalski, Radio Kielce


- Wyjątkowy dzień dla lewicy, wyjątkowy dzień dla tych, którzy uważają, że nadal ważne są prawa pracowników - godna płaca, podwyższanie tej płacy minimalnej, to wszystko jest ważne, na to dzisiaj zwracamy uwagę – mówił podczas tegorocznego pochodu organizowanego przez Sojusz Lewicy Demokratycznej z okazji Święta Pracy Marcin Chłodnicki, szef partii w Kielcach.

W tradycyjnym przemarszu ulicami Kielc przeszło 200 osób wśród nich działacze związków zawodowych, członkowie partii Razem czy Komitetu Obrony Demokracji. Pochód ruszył spod pomnika Henryka Sienkiewicza do parku miejskiego, gdzie uczestnicy mogli wysłuchać krótkich wystąpień mi.in. szefa SLD w województwie świętokrzyskim Andrzeja Szejny, Marcina Chłodnickiego, radnego sejmiku wojewódzkiego Henryka Milcarza oraz Artura Stefańskiego z partii Razem.

- Święta takie, jak to, które obchodzimy dziś, mają różne znaczenie w różnych czasach. Obecnie Polską rządzi Prawo i Sprawiedliwość naruszające zasady konstytucji, dzielące obywateli i nie dbające o prawa dzieci niepełnosprawnych czy ich rodziców, a przede wszystkim starające się wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. Mam nadzieję, że obywatele rozumieją, że do przywrócenia pewnej równowagi, potrzebna jest lewica. Mam tu na myśli szeroko rozumianą lewicę, ale przede wszystkim Sojusz Lewicy Demokratycznej, który dał Polsce konstytucję, wejście do Unii Europejskiej i prawa pracownicze - mówił Andrzej Szejna i dodał, że Ernest Hemingway powiedział kiedyś, iż człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać - tak też jest z lewicą.

Radny sejmiku Henryk Milcarz zauważył, iż niejednokrotnie spotyka się z opinią, że lewicy brakuje na krajowej scenie politycznej. - Podkreślają to nie tylko zwolennicy Sojuszu, ale i ludzie, którzy mają zupełnie inne poglądy. Chodzi tu przede wszystkim o przywrócenie normalności - mówił Milcarz, apelując do słuchaczy, by przypominali innym o tym, co zrobiła lewica w latach swoich rządów.

- Postulaty godnej pracy i podwyższania płacy minimalnej to wszystko jest dzisiaj aktualne i na to zwracamy uwagę. Ktoś może powiedzieć, że to święto się zdezaktualizowało, ale nie jest to prawda. Ludzie pracują w dużych korporacjach, gdzie jest wyzysk i nierówne traktowanie – powiedział z kolei Marcin Chłodnicki.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem