Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Powstało Świętokrzyskie Forum Sympatyków Lewicy.

W niedzielę odbył się zjazd I Świętokrzyskiego Forum Sympatyków Lewicy, w którym na zaproszenie organizatorów czestniczyli również przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej .

- Organizujemy się dla programowej współpracy lewicowych środowisk. Chcemy, aby nasze kluby (Kluby Sympatyków Lewicy – przyp. red.) były namiastką ideowej i przyzwoitej lewicy. Do współpracy zapraszamy wszystkie organizacje, środowiska oraz indywidualnych ludzi, którzy mają serce po lewej stronie. Razem łatwiej nam będzie przeciwstawić się zawłaszczaniu państwa przez obecnie rządzących – mówi Stanisław Lisowski, koordynator tworzenia się klubów w regionie.

Andrzej Szejna, przewodniczący SLD w województwie świętokrzyskim, występując przez zgromadzonymi powiedział, iż już czas, aby formacje lewicowe, niezależnie z jakiego środowiska się wywodzą, stawiły czoła temu, co dzisiaj dzieje się w Polsce.

- Cieszę się, że mogę tutaj dzisiaj wystąpić. Cieszyłbym się jeszcze bardziej, gdyby cała lewica, tj. Razem, Inicjatywa Polska czy też Unia Pracy wystąpiła tutaj dzisiaj wspólnie. Przed nami wybory. To, o co dzisiaj proszę, to o jedność lewicy. Wybory samorządowe sa bowiem pierwszą bitwą, która musimy stoczyć, aby odzyskac wpływ na Polskę. – powiedział A. Szejna.

Forum wybrało na zjeździe przewodniczącego Świętokrzyskiej Rady Forum Sympatyków Lewicy. Został nim Andrzej Łącki.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem